Навіщо потрібні ікони свят

Перелік святкових ікон
Навіщо нам ікони свят
 
 Найчастіше такі ікони використовуються для богослужінь як аналойні (їх розташовують на аналої під час відповідного свята), для святкового ряду іконостасу (для ілюстрації особливо значущої події з Євангелія або життя Церкви) або як храмові (якщо храм освячений на честь свята).
 
 Такі ікони бажано розміщувати також у вашому домашньому іконостасі, для кращого спогаду та шанування свят, для ілюстрації собі і, особливо, дітям важливих подій з Євангелія та історії Церкви.
 
 Коли ми дивимося на такі ікони - більш жваво перед нашим поглядом постають образи святкових подій, тепліше і радісніше на душі, і ми не просто святкуємо, а глибше розуміємо, що і чому. Якщо нам на Різдво потрібна ялинка з іграшками, то хіба не більше нам потрібна різдвяна ікона, а якщо на "Спаса" ми святимо яблука, хіба нам не потрібно розуміти головну суть свята Преображення, дивлячись на відповідну ікону? Або на Вербну неділю, перед Великоднем, святимо вербу, дивимося на ікону "Вхід Господній до Єрусалиму", і згадуємо, як близько 2000 років тому люди постилали при вході до Єрусалиму, перед Господом нашим Ісусом Христом, пальмові гілки зі словами: "Осана в вишніх, благословен Грядий во ім'я Господнє". А на сам Великдень - не лише святимо паски та яйця, кажучи другу: "Христос воскрес!", але й воскрешаємо в пам'яті найголовнішу подію для всього людства. Господь воскрес перемігши смерть, спокутував наші гріхи заради великої любові до кожного з нас, вказавши нам шлях спасіння, - і ця свята радість і щастя наповнюють нашу душу, коли ми бачимо ікону "Воскресіння Христове".
 
Перелік святкових ікон:
 
До ікон свят відносяться ікони двонадесятих свят:
Ікона "Різдво Христове",
Ікона "Хрещення Господнє" (Богоявлення),
Ікона "Стрітення Господнє",
Ікона "Благовіщення Пресвятої Богородиці",
Ікона "Вхід Господній до Єрусалиму" (Вербна неділя),
Ікона "Воскресіння Христове" (Великдень),
Ікона "Вознесіння Господнє",
Ікона "Пресвята Трійця" - до свята "День Пресвятої Трійці" (П'ятидесятниця),
Ікона "Преображення Господнє",
Ікона "Успіння Богородиці",
Ікона "Різдво Богородиці",
Ікона "Воздвиження Хреста Господнього",
Ікона "Вхід до храму Пресвятої Богородиці",
та інших великих свят:
Ікона "Обрізання Господнє",
Ікона "Різдво Іоанна Предтечі",
Ікона іменна "Апостолів Петра та Павла" до дня пам'яті апостолів Петра та Павла,
Ікона "Усікнення глави Іоанна Предтечі",