Що таке іменини та День Ангела.
Християнське ім'я. Значення християнського імені.
Як святкували іменини на Русі?
Іменні ікони.
Іменини або День Ангела
 
 Іменини це особливе свято. Його поява в житті людини нерозривно пов'язана з таїнством Хрещення, тобто днем духовного народження. Під час хрещення православній людині дається ім'я на честь святого, який з цього моменту стає його небесним покровителем. Хрестильні імена вибиралися відповідно до Церковного календаря (святок) з православного іменослова.
 
 Святкують іменини у день пам'яті святого, на честь якого вас назвали. День Іменин ще називають днем ​​Ангела тому, що за старих часів, святих покровителів називали Ангелами своїх земних тезок (не потрібно плутати з Ангелом-Хранителем, який дається при хрещенні для піклування і охорони хрещеного). Якщо ж вашого імені немає у святках, читайте тут.
 
Християнське ім'я та його значення
 
 Кожне християнське ім'я завжди вважалося святим, бо призначенням християнина є святість. Називаючи немовля іменем святого ми ніби одразу спрямовуємо духовно народжену людину на істинний шлях, адже ім'я вже "реалізувалося" як святе. Той, хто носить таке святе ім'я, зберігає в собі образ свого небесного покровителя. А святий покровитель для нас не тільки заступник і молитовник, але і зразок життя в Богові, той, з кого ми повинні брати приклад. Така спільність імен об'єднує православних у єдине тіло Церкви Христової. Про те, як складався християнський іменослів, читайте тут.
 
 Сила православного імені така велика, що ікона вважається святою лише за умови, якщо зображення святого угодника "підтверджено" його ім'ям, яке так само пишуть на іконі.
 
 Ще бачимо особливе ставлення до святого імені в тому, що в православ'ї не прийнято називати людей на честь Богородиці та Христа. Іменем Марія називають в пам'ять святих подвижниць Марії Єгипетської, Марії Магдалини або інших. А дуже рідкісне чернече (схімницьке) ім'я Ісус дається на честь праведного Ісуса Навина.
 
 Ім'я людини - вміщує безцінне та неповторне таїнство особистості, передбачає особисте спілкування з Богом. Під час таїнства Хрещення Церква приймає у своє лоно нову душу, пов'язуючи її через ім'я особисте з ім'ям Божим.
 
 Новомученик о.Павло Флоренський пояснював таємницю імені його формотворчої силою, тим, що воно виражає тип особистості, її духовну і душевну будову ("по імені - житіє, а не по житію - ім'я"). о. Павло Флоренський писав, що святі люди силою своєї благодаті посилають на тезоіменних людей енергію свого імені з Царства Небесного.
 
Як святкували іменини на Русі?
 
 Раніше свято іменин вважалося важливішим за день "тілесного" народження. Про традицію святкування іменин на Русі відомо з XVII ст. Як правило, напередодні урочистостей, сім'я іменинника пекла іменинні пироги, короваї та варила пиво. У сам день іменин іменинник із рідними ходив до церкви, де замовляв молебень за здоров'я, прикладався до ікони свого святого небесного покровителя і, по можливості, причащався. Потім родичів та друзів пригощали іменинними пирогами, начинка та величина яких часто мали особливий сенс, який вказував на характер стосунків іменинника до його близьких. Увечері збирали на стіл святкову вечерю.
 
Іменні ікони
 
 Іменна ікона - це ікона святого, на честь якого хрещений православний християнин. З моменту хрещення, святий, іменем якого назвали людину, стає її святим небесним покровителем. Іменні ікони особливо шанувалися на Русі, її мав кожен християнин. Після хрещення дитини, батьки знаходили ікону його святого і розміщували її поряд з ліжком малюка. З перших днів оточуючи немовля святими і чистими образами святих, рідні розуміли, як це важливо для повноцінного духовного розвитку їхнього улюбленого чада. Докладніше у статті "Ікона для дитини".
 
 Іменна ікона – чудовий подарунок для дорогих серцю людей, даруйте іменну ікону, коли побажаєте – на іменини, у день народження, на Різдво, Великдень чи інші свята. Це буде дуже доречний та гарний подарунок.
 
 Якщо хочете дізнатися, коли у вас іменини, хто ваш святий покровитель, що робити, якщо вашого імені немає в святках, як дізнатися ім'я дане вам при хрещенні, хто такі апостоли, пророки, преподобні, праведні, чудотворці і т.д. - читайте статтю: "Мій святий небесний покровитель"